V piatok 9. augusta mali Topoľčanci možnost zažiť nezabudnuteľnú noc plnú zážitkov, zábavy, smiechu a oddychu v príjemnom prostredí Margarétky v Topoľčanoch. Po prvý krát sa tu totiž konala Stanovačka a prví nedočkavci začali stavať svoje stany už pred 18. hodinou.

Čítať ďalej...

Malý, veľkí nadšenci astronómie mali možnosť spoznať tajomstvá vesmíru.

Čítať ďalej...

Obec Dolné Vestenice vznikla asi v polovici 11. storočia ako súčasť panstva Nitrianskeho hradu. Od konca 11. storočia patrila Nitrianskemu biskupstvu. Prvá listinná zmienka pochádza z roku 1349 . V súčasnosti obec oslavuje  670 výročie od jej prvého vzniku . Oslava je spojená aj s Jakubskými hodami.  

Čítať ďalej...

Na námestí Generála Milana Rastislava Štefánika v Topoľčanoch sa konal 4 ročník tuningového zrazu, ktorý aj napriek nepriaznivému počasiu neodradilo organizátorov a účastníkov zrazu.  Projektom chcú organizátori vyjadriť, že tuning nie je len o nelegálnych pretekoch a nedovolených úpravách, ale aj o pomoci iným.  

Čítať ďalej...
Tradičná oslava žatvy, úrody, oldomáš, spev a tanec. To všetko zažili obyvatelia mestskej časti Dražovce počas sviatku nového chleba a matičných slávností. Program dožinkových slávností bol pestrý. Slávnosti sa  začali  slávnostnou bohoslužbou a pokračovali návštevou Dražovského kostolíka. Hlavný program vyvrcholil v kultúrnom dome v Dražovciach v podobe žatevných a dožinkových zvykov, ľudových tancov a piesní.  
Čítať ďalej...

Tohtoročné nitrianske kultúrne leto ponúka pestrú paletu kultúrno-spoločenských udalostí v Nitre pre všetky vekové kategórie aj počas dovolenkového obdobia. Mesto tentoraz ponúklo návštevníkom vychutnať si voľné dni s blízkymi na podujatí Tancovačka na námestí.

Čítať ďalej...

Budúce praktické sestry z hornej Nitry už nebudú musieť za vzdelaním cestovať do iného regiónu.

Čítať ďalej...
Divadlo Andreja Bagara v Nitre už  poctivo pracuje na príprave novej divadelnej sezóny 2019/2020. Tá bude pre divadlo jubilejná, počas nej si pripomenie 70 rokov svojej existencie.
Čítať ďalej...
Strana 1 z 94